زیتون رومیزی

زیتون رومیزی یا همان زیتون سفره ای خودمان زیتونی است که بیشتر به عنوان غذا مصرف می شود و نه برای تولید روغن.

میوه زیتون به عنوان بخشی از بسیاری از غذاهای سراسر جهان استفاده میشود. در درجه اول در مناطق مدیترانه ای ، و بعد در سراسر جهان از آن لذت می برند. زیتون رومیزی دارای بافت ، عطر و پیچیدگی طعم منحصر به فردی است که از تلخ تا شیرین متفاوت است. آنها حاوی طیف گسترده ای از ترکیبات فعال زیستی هستند، اولئوروپین غالب ترین آنها است.

انواع زیادی از زیتون وجود دارد که هریک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که طعم و خواص میوه را تعیین می کنند.

برای خرید زیتون رومیزی یا همان سفره ای اینجا کلیک کنید.

فرآوری زیتون رومیزی

زیتون تازه دارای طعم بسیار تیز و تلخ است و در نتیجه معمولاً به عنوان میوه تازه مصرف نمی شود. چندین روش مختلف فرآوری وجود دارد که زیتون را خوش طعم تر می کند. این فرایندها طعم تلخ زیتون تازه را که عمدتاً توسط اولئوروپین ایجاد می شود حذف می کند.

  • فرآوری با روغن: خیساندن زیتون در روغن به مدت چند ماه
  • روش فرآوری با آب: شستشو و خیساندن مکرر در آب طی چند ماه
  • فرآوری با آب نمک: تا 6 ماه در آب نمک خیس می شود
  • فرآوری خشک: ذخیره در نمک تا 6 ماه
  • روش فرآوری با سدیم هیدروکسید: زیتون برای چند ساعات مشخص در محلول سدیم هیدروکسید غوطه‌ور میشود. این روش نیاز به مهارت بالایی دارد.

عوامل متعددی می توانند بر ترکیب زیتون های سفره ای تأثیر بگذارند. و بر میزان فنولیک هایی که در میوه های فرآوری شده به دست آمده (مانند رقم زیتون ، رسیدن زیتون ، روش فرآوری) تأثیر می گذارد.

به طور کلی ، روشهای فرآوری که برای خوش طعم کردن زیتون سفره استفاده می شود ، سطح بیوفنولهای موجود در زیتون را کاهش می دهد. با این حال ، تحقیقاتی انجام شده که نشان می دهد برخی ارقام زیتون و روش های فرآوری می توانند بیوفنول های حاصل از زیتون رومیزی را به حداکثر برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...