7 حقیقت جالب در مورد زیتون

زیتون یکی از محبوب ترین میوه ها در دنیا است که هم خودش و هم روغنش طرفداران بسیاری دارد.
علیرغم اینکه زیتون یک ماده غذایی محبوب است و در بسیاری از دستور العمل ها استفاده می شود، موارد زیادی هست که درباره اش نمیدانید. در این مقاله ما 7 حقیقت جالب در مورد زیتون را فاش می کنیم.

 

1. زیتون میوه است

زیتون چیست؟ میوه؟ سبزیجات؟ مطمئناً تا به حال این سوال را از خود پرسیده اید.

حقیقت این است که برای اینکه یک غذا سبزی در نظر گرفته شود ، ساقه یا برگهای آن باید خوراکی باشد. اما در مورد زیتون اینطور نیست.

از طرف دیگر ، میوه قسمت خوراکی یک مزارع یا درختی است که دانه را احاطه کرده است. این تعریف از میوه کاملاً با آنچه زیتون است مطابقت دارد. بنابراین ، زیتون به عنوان میوه طبقه بندی می شود نه سبزیجات.

2. عمر درخت زیتون هزاران سال است

یک درخت زیتون می تواند هزاران سال عمر کند، اگرچه رشد آن کند است. تا به امروز ، بیش از 800 میلیون درخت زیتون در سراسر جهان کاشته شده است.
درخت زیتون با عمر طولانی در جهان در جزیره کرت یافت می شود و حدود 4000 سال قدمت دارد. و هنوز ثمر می دهد!

 

3. رنگ زیتون بستگی به بلوغ آن دارد حقیقت زیتون

اگرچه انواع مختلفی از درختان زیتون وجود دارد ، اما همیشه زیتون سبز تولید می کنند. بنابراین ، چرا زیتون سیاه یا بنفش وجود دارد؟
رنگ زیتون با بلوغ آنها ارتباط زیادی دارد. بسته به زمان چیدن زیتون ، رنگ آنها متفاوت است.
بهترین زمان بلوغ زمانی است که زیتون سبز می شود. اما وقتی زیتون به طور کامل در درخت بالغ شد ، آن زمان است که آن رنگ های تیره را به دست می آورد.

 

4. میوه خام زیتون قابل خوردن نیست حقیقت زیتون

این خبر بدی است ، اما باید در برابر وسوسه مقاومت کنید و از خوردن زیتون مستقیماً از درخت خودداری کنید. زیتون های خام خوراکی نیستند و باید قبل از مصرف مراحلی شیرین سازی را طی کند یا اینکه به روغن کشی فرستاده شود.
ترکیبی که اجازه نمیدهد زیتون به صورت خام قابل خوردن باشد اولئوروپین است. این ماده طعم بسیار تلخی به زیتون می دهد که برای کام ما ناخوشایند است. به همین دلیل ، زیتون ها قبل از اینکه به مصرف برسد، باید مراحل شیرین شدن را طی کنند.

 

5. شهرستان طارم بزرگترین تولید کننده زیتون در ایران است

اگر می پرسید چرا زیتون طارم اینقدر خوشمزه است ، پاسخ این است که طارم دارای آب و هوای فوق العاده ای برای تولید زیتون است. علاوه بر این ، طارم سنت طولانی در کشت این میوه خوشمزه دارد.

زیتون بومی آسیای صغیر بوده و از 6000 سال پیش از امپراتوری ایران، سوریه و فلسطین به بقیه حوضه مدیترانه منتقل شده است. فنیقی ها زیتون را به سواحل مدیترانه آفریقا و جنوب اروپا بردند.

6. در زیتون 4 طعم اصلی را می توانید پیدا کنید

در زیتون می توانید طعم های شیرین ، شور ، اسیدی و تلخ را تشخیص دهید.
به همین دلیل ، زیتون بسیار متنوع است و می تواند در دستور العمل های مختلف مورد استفاده قرار گیرد زیرا کاملاً با غذاهای دیگر تکمیل می شود. حقیقت زیتون .

7. روغن زیتون برای پوست عالی است حقیقت زیتون

روغن زیتون محصولی است که به طور گسترده در صنعت آرایشی و بهداشتی به دلیل خاصیت احیا کننده و تغذیه کننده پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

در روم باستان ، زنان قبل و بعد از استحمام روغن زیتون را روی پوست و موهای خود می مالیدند. بنابراین آنها موفق شدند از پوست و موهای خود در برابر آفتاب و پشیدن لباس های سنگین به صورت روزانه محافظت کنند و در عین حال ، رایحه ای بسیار مطبوع به دست آوردند.

 

اکنون این میوه شگفت انگیز را که نقش اساسی در رژیم غذایی مدیترانه ای دارد بهتر می شناسید. و به لطف این فرهنگ غذایی ، می توانیم از انواع مختلف زیتون لذت ببریم. که همه آنها خوشمزه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...