روغن زیتون روغن محبوبیه که بخاطر فواید عالی و همچنین طعم منحصر به فردی که به غذا میده تمایل به استفاده ازش توی پخت و پز زیاده. اما میدونستید روغن زیتون در خارج از آشپزخونه هم کاربردهای خودشو داره؟
درست مثل روغن نارگیل، از روغن زیتون هم میشه با کاربردهای مختلف تو خانه، از زیبایی گرفته تا نظافت و موارد دیگه استفاده کرد.
ما در این نوشته چند مورد از استفاده های روغن زیتون در بیرون از آشپزخانه رو آوردیم.

١) کرم اصلاح: روغن زیتون میتونه جایگزین عالی برای کرم اصلاح با‌‌شه و همچنین به سر خوردن تیغ بر روی پوست و مرطوب شدن پوست هم خیلی کمک می کنه.

۲) نرم کننده ی مو: مثل روغن نارگیل، روغن زیتون هم می تونه به حالت دهی مو کمک کنه و مو رو براق کنه. مقداری روغن زیتون رو به موهاتون بمالید و بعد از یک ساعت آبکشی کنید تا تاثیرش رو به خوبی مشاهده کنید.

۳) مرطوب کننده: روغن زیتون یه مرطوب کننده طبیعی برای پوست هست و کسایی که پوست خشک یا حساس دارن باید حتما روغن زیتون رو هم برای پوستشون رو امتحان کنند.

۴) لایه برداری: میتونید چند قطره روغن زیتون رو با شکر مخلوط کنید و بعنوان لایه بردار پوست استفاده کنید.

۵) مرطوب کننده ی لب: روغن زیتون میتونه انتخابی بسیار عالی برای لب های خشک و ترک خورده باشه اگه از بو و طعم روغن زیتون خوشتون نمیاد میتونید با چند قطره آبلیمو اونو خنثی کنید.

۶) پاک کننده آرایش چشم: چند قطره روغن زیتون به پنبه بزنید و آرایش رو به آرامی از چشم هاتون پاک کنید. همچنین به مرطوب سازی مژه هاتون هم کمک میکنه!

۷) پاک کننده ی چربی: روغن زیتون برای از بین بردن چربی روی پوست عالی عمل می کنه. به مدت چند دقیقه دستتون رو با روغن زیتون و مقداری نمک یا شکر مالش بدید و بعد اونو با آب شستشو بدید.

۸) پاک کردن رنگ از روی پوست یا مو: با آغشته کردن پنبه به روغن زیتون رنگ رو از روی پوست یا موتون پاک کنید.

۹) برای گوش: اگه گوشتون عفونت کرده ریختن یک یا دو قطره روغن زیتون تو گوشتون در کنار درمان های طبی کمک خیلی خوبی برای درمانشه.

۱٠) برای چرم: مالش گاه به گاه روغن زیتون روی دستکش چرمی نمیذاره دستکش خشک بشه و اگه روغن زیتون رو چندین بار روی چرم خشک شده بمالید اونو دوباره نرم میکنه.

۱۱) واکس کفش: روغن زیتون براق کننده ی خیلی خوب برای کفش هست و میتونید اونو به پارچه آغشته کنید و روی کفشتون بچرخونید.

۱۲) صدای لولای در: لولا ها یا دستگیره ی درها گاهی اوقات بخاطر فرسودگی موقع باز و بسته کردن، صدای جیرجیر میدن، با ریختن چند قطره روغن زیتون در محلشون، دیگه صدایی از‌شون نمیشنوید.

۱۳) استفاده از روغن زیتون در نزدیکی : روغن زیتون گردش خون در بدن را افزایش می‌دهد و باعث تقویت و تحریک میل جنسی زن و مرد میشه. خشکی واژینال را در در بانوان از بین میبره و همچنین دردهای اندام تناسلی زنان حین رابطه جنسی در دوران یائسگی را کاهش میده، زود انزالی را در آقایان از بین می‌بره و خلاصه در برای یک رابطه جنسی سالم فواید زیادی داره.

خرید روغن زیتون از آردوج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...